top of page
Пошук

Ортодонтичне лікування - нові можливості

Посміхнись світові і він посміхнеться тобі


Багато людей страждають неправильним прикусом, також і викривлення зубів зустрічається у більшості наших співвітчизників. Якби ці недоліки позначалися тільки на зовнішності, то це було б не так страшно, але вони впливають і на здоров'я. Викривлення зубів абсолютно не сприяє привабливості. Красива зовнішність допомагає досягти успіху в житті, люди що оточують легше йдуть на контакт, якщо людина приваблива. Навіть саме непримітне обличчя білосніжна та рівна посмішка зробить симпатичним. Красива посмішка допоможе знайти супутника життя, перетворити недругів в друзів, розташувати до себе керівництво - її важливість не можна недооцінювати. Ортодонтичне лікування допомогло багатьом людям уникнути серйозних проблем зі здоров'ям і вони впевнені, що не дарма пройшли спеціалізований курс. Вчені провели ряд експериментів, за результатами яких стало ясно, що порушення зубощелепної системи можуть бути причиною дуже серйозних захворювань. Якщо їжу пережовувати недостатньо ретельно, то рано чи пізно виникають проблеми з травною системою, найчастіше від цього страждає шлунково-кишковий тракт, згодом з'являється виразка шлунка, іноді починає хворіти печінку. Більше 40% людей, що мають проблеми з щелепою або зубами, страждають дефектами мови. Це неминуче, враховуючи характер проблеми.


Посмішка прискорює утворення організмом гормона щасття ендорфіна, що допомагає перемогти депресію та гіпетронію.


Ортодонтія - це розділ стоматології, який займається виправленням і попередженням порушення положення зубів та аномалій прикусу. Виправляти неправильне положення зубів чи ні - питання, на який не завжди можна дати однозначну відповідь. Буває, що цей недолік позначається лише в тому, що псує усмішку. Функціональних порушень немає, свідчення, які б диктували необхідність лікування, як це буває, скажімо, при гнійному апендициті або серцевих захворюваннях, при подібних патологіях украй рідкісні. Але все-таки половина цих пацієнтів безумовно потребує ортодонтичної допомоги.

По-перше, в наш час криві зуби можуть перешкодити кар'єрі людини, чого не можна було помітити якихось 10-20 років тому. На таку людину як би лежить печать другосортності. Зрозумівши це, він починає комплексувати подвійно, прагнучи уникнути спілкування з новими людьми. При цьому може виникнути зациклення ( «пунктик») на проблемі кривих зубів, і людина стає тим, яким, як він вселив собі, його бачать сторонні.

По-друге, існують і об'єктивні причини, пов'язані з анатомією щелепно-лицевої ділянки людини. Правильний прикус був створений природою для того, щоб при жуванні зуби рівномірно розподіляли жувальну навантаження. Однак при порушенні прикусу деякі зуби беруть на себе функції тих зубів, які в силу неправильного положення виключені з процесу. Все це в свою чергу призведе до більшої схильності до карієсу, ранньої втрати зубів і ось до чого складного протезування. Поширеними явленіемі при порушеному прикусі є підвищена стертість зубів, порушення в роботі і захворювання скронево-нижньощелепного суглоба, різні захворювання пародонту.

По-третє, неправильне розташування зубів може привести до захворювань шлунково-стравоходу, так як прикус визначає виконання таких функцій ротової порожнини як жування і ковтання.


В якому віці починати лікування у ортодонта?

Раніше вважалося, що таке лікування може проводитися тільки в період формування зубо-щелепної системи, тобто у дітей і підлітків. В даний час з'явилися нові конструкції, що дозволяють проводити ортодонтичні корекції з хорошими результатами як у дітей, так і у дорослих. Все залежить від того, скільки у людини залишається зубів і в якому стані тканини пародонту. Звичайно, з віком зменшуються компенсаторні можливості організму, важче буває пристосуватися до процедури тривалого лікування, але теоретично, криві зуби можна виправити і в дев'яносто років. Однак в ідеалі розумно завчасно подбати про це раніше - в дитячому та підлітковому віці. Необхідно стежити за правильним харчуванням малюка, включаючи в раціон достатню кількість твердої їжі. Якщо виникають труднощі з пережовування, дитина дихає через рот, день і ніч смокче пальчик - вже потрібен лікар-ортодонт. Він розробить комплекс лікувально-профілактичних процедур зі спеціальними тренажерами і пластинками, які допоможуть запобігти дуже непрості проблеми в майбутньому. Якщо порушення прикусу все таки сформувалося, необхідно звернутися до ортодонта, який вирішить, з якого віку краще починати лікування. До речі, великі щілини між зубами, які з'являються в 6-7 років, - зовсім не ознака неправильного прикусу. Просто щелепу стрімко зростає, готуючись прийняти великі корінні зуби; потім все прийде в норму. А що передаються у спадок помилки природи можна достовірно виявити у 7-8-річних: в цей час щосили починають рости корінні зуби. Серед сучасних систем для виправлення прикусу виділяють знімні апарати, що застосовуються у дітей з молочними зубами, і брекет-системи, які використовуються у дітей у віці 11-13 років зі сформованим постійним прикусом. Зараз існує величезний вибір брекет-систем: металеві, пластикові і майже непомітні, сапфірові брекети. «Невидимі» брекети - лінгвальні, вони встановлюються на мовній (внутрішньої) стороні зубів. Лікування на брекет-системі триває півтора-два роки, в залежності від складності виправлення. У дорослих пацієнтів можливість проведення ортодонтичного лікування визначається станом тканин пародонта (безпосереднього оточення зуба). Якщо в ньому є якісь патологічні зміни, лікар визначає прийнятну тактику лікування, щоб не погіршити процес. Здорові зуби вирівнюються навіть при наявності коронок або штифтів. Непорушні умови - відсутність каріозних зубів, пильну увагу до гігієни, бажання бути красивим і здоровим. Зазвичай лікування займає півтора-два роки.


Звичайно, виправлення кривих зубів пов'язано з деяким дискомфортом, певними тимчасовими і матеріальними витратами. І ось, виправдовуючи своє небажання возитися з дитиною, умовляти його, змушувати носити в роті коригуючий пристрій, деякі матусі махають рукою: ось, мовляв, і у мене криві зуби, а нічого, вийшла заміж, маю сім'ю, роботу ... Пізніше, коли дитина підросте, він не подякує своїх батьків за таку, надану йому в дитинстві, поблажку. Красиві рівні зуби - це елемент культури, що визначає сучасної людини.

Багато пацієнтів часто відмовляються від лікування тому, що вважають: дуже негарно ходити 1,5 року з «залізяччям» на зубах. Це абсолютно невірно. Відома топ-модель світової величини Сінді Кроуфорд не соромилася виходити на подіуми, демонструючи одяг провідних дизайнерів і свою посмішку з брекетами. Вона розуміла, що до повної досконалості їй не вистачає сліпучої усмішки.

Існує багато методів боротьби з дефектами зубів, одним з найпрогресивніших вважаються прозорі капи для виправлення зубів - їх зовсім не видно і вони дуже швидко і ефективно виправляють прикус. При цьому пацієнт може знімати їх на час прийняття їжі або ж чищення зубів, на відміну від незнімної брекет-системи. Так що можна не боятися карієсу. Багато з тих, хто має криві зуби, не звертаються до ортодонта, думаючи, що носіння ортодонтичного апарату - це некрасиво, довго і дорого. Капи не мають всіх цих мінусів, тому всі просунуті стоматологічні клініки застосовують зараз саме їх.

Komentar


bottom of page